Skaityk apie projektą

Kas paskatino imtis šio projekto?

Aktyvios diskusijos žiniasklaidoje, kolegų bei draugų rate. Nusprendėme imtis konkrečių veiksmų, kad visi kartu galėtume spręsti visuomenei, o ypač neįgaliesiems aktualią problemą.


Kodėl tai įvardijame kaip problemą?

Įgalūs vairuotojai statosi automobilius neįgaliųjų automobiliams skirtose stovėjimo vietose, o savo elgesiui randa įvairių pateisinimų:
    * mano, jog neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietos yra tik formalumas ir jomis iš tiesų nesinaudojama;
    * automobilį pastato trumpam, tad mano, jog per tą laiką, neatvažiuos neįgalusis;
    * visos kitos stovėjimo vietos yra užimtos, o jei ir buvo laisvų, tai labai toli.
Būtent toks požiūris, mūsų manymu ir yra didžiausia problema, kurią reikia spręsti visiems kartu.


Kodėl tai svarbu mums visiems?

Dažnai, susidūrus su problema, yra sunku prašyti aplinkinių pagalbos. Esame linkę su ja susitaikyti, nekreipti dėmesio ar tiesiog užsidaryti savyje. Neįgalieji, įvairiais būdais integruodamiesi į visuomenę ne visuomet noriai kalba apie tai, jog negali pasinaudoti jiems itin svarbiomis privilegijomis (jei tai galima vadinti privilegija). Juk taip tik dar labiau atkreipiamas dėmesys į jų negalią.
Būtent todėl manome, jog įgalūs žmonės gali daug paprasčiau spręsti neįgaliųjų problemas, skatinti visuomenės aktyvumą ir toleranciją vieni kitiems.


Koks šio interneto puslapio tikslas?

Tikslai yra du. Pirmas - skatinti vairuotojų sąmoningumą. Antras - parodyti problemos aktualumą, todėl skelbiamoje statistikoje atsispindės, kiek yra užiimama neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietų.


Kodėl būtent interneto puslapis?

Internetą, kaip problemos sprendimo būdą, pasirinkome dėl interaktyvumo ir prieinamumo. Manome, kad tai bus veiksmingesnis ir ilgalaikiškesnis projektas nei staigiai įsiplieskusios, bet taip pat greit užgesusios diskusijos žiniasklaidoje ar, pavyzdžiui, trumpalaikiai plakatai mieste.


Kaip gali prisidėti TU?
Fotografuok pažeidėjus ir pildyk mūsų galeriją. Jei nuotraukos atitiks nurodytus reikalavimus ir jei pats to norėsi - jos bus siunčiamos policijai. „Neįgalųjį“ užfiksavusio žmogaus duomenys niekur nebus skelbiami.

 

Kokiose vietose sunkiausia surasti neįgaliųjų automobiliui skirtą laisvą vietą?
Balsuoti

2014 © neigalieji.lt. Visos teisės saugomos.

Projekto autoriai: TAPE ir SEO